Merdiven Basamakları

 

Izgara merdiven basamakları günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Izgara basamaklar statik dayanımı arttırır, kayma riskini azaltır aynı zaman da estetik bir görünüm sağlar. Bu sebeple çok fazla tercih edilmektedir.

Izgara merdiven basamakları kaynaklı ızgaralar ile aynı bağlama elemanları ve taşıyıcı ölçülerinde kullanılır. Genellikle kaydırmazlık elemanı ile birlikte kullanılır.

İsteğe bağlı olarak her türlü ızgara tipinde özel boyutlarda merdiven basamağı imal edilebilmektedir. Paslanmadan uzun yıllar hizmet edebilen ızgara basamakların üretimi tarafımızdan uzun yıllardan beri yapılmaktadır.

Izgara basamaklarda standart ölçü birimleri merdiven basamak boyu, merdiven basamak genişliği, basamaklar arası yükseklik ve izdüşüm mesafesidir.  Kaymaz basamak kaplamaları her türlü ızgara basamak türünde kullanılabilmektedir. Problemli basamaklarda bile kolayca uygulanabilir yıllarca güven içerisinde kullanılabilir.

Montajı kolay olduğundan dolayı kullanım alanında kolaylıkla montajı yapılabilmektedir. Montajı kolaylaştırmak için bazı sistemlerde yan kaplama da yapılabilir. Yan kaplama bir tane oval bir tane yuvarlak deliği olan bir elemandır. Delikli kaymazlık elemanı bu tür basamaklarda güvenlik açısından önemli katkılar sağlar.

Bazı Kullanım Alanları

  • Gemi Sanayi
  • Endüstriyel Tesisler
  • Silolar
  • Arıtma Tesisleri
  • Boyahaneler
  • Platformlar


Etiketler : Merdiven Basamakları , galvaniz basamak , platform ızgarası , galvaniz ızgara , u bold kalepçe