Izgara Bağlantı Elemanı

Izgara bağlantı elemanları, ızgaranın içinde ya da üzerinde bulunduğu taşıyıcı yapıya sabitlenmesi veya aynı cins iki ızgaranın birleştirilmesi için kullanılır.

Izgaraların montaj yüzeylerinde bir sınırlayıcı yok ise yani düz ise ve bir yuvanın içerisine oturmuyorsa, ızgaraların yerlerinden kayma ihtimalleri vardır. Bunun olmaması için sabitlenmesi gerekmektedir. Sabitleme işlemi yapılabilmesi ızgaraların ebatlarına göre değişik türlerde bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Bu sebeple ızgara bağlantı elemanları sipariş edilirken, ızgaranın profil ölçüleri ve tipi belirtilmelidir. Firmamız tarafından bağlantı elemanı çalışmaları verilen ölçüler doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Doğru verilmeyen ölçüler ya da yanlış üretilen ızgara bağlantı elemanları sorunlara neden olacaktır.

Izgara bağlantı elemanları özellikle yürünebilir alandan kullanılacak ızgaralar için tasarlanmıştır. Araçların trafiğine maruz kalacak alanlarda ızgaralar, kaynatılacak metal delikli plakalar kullanılabilir.

Izgara bağlantı alanlarının güvenlik sebebiyle sürekli kontrol edilmelidir. Izgaraların kullanıldığı alanlarda düşme tehlikesi varsa mutlaka ızgaralar en az dört köşeden bağlanmalıdır.

Bağlantı elemanları kullanım şekli ve kullanımı tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Düzenli olarak kontrolü ve bakımı yapılması tavsiye edilir.

Izgara bağlantı elemanlarıyla ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


Etiketler : Izgara Bağlantı Elemanı